O NAS

PKW - AUTO s.c.

Naprawy aut rozpoczęliśmy wiele lat temu. Od 17 lat zajmujemy się głównie układami wydechowymi.

Tak wąska specjalizacja daje naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa, pewność solidnego wykonania usługi i gwarancję fachowego doradztwa.

Przez te wszystkie lata wypracowaliśmy doskonałe kontakty z naszymi dostawcami, którzy oferują nam wyłącznie sprawdzone części.

 

Usługi oponiarskie to kolejny filar naszej oferty. Pracujemy na sprzęcie firmy DUNLOP. Dzięki współpracy z jednym z największych dystrybutorów opon w Polsce możemy zaoferować naszym Klientom opony wszystkich czołowych marek, w każdym rozmiarze i w przystępnej cenie. 

 

Zlecone usługi wykonujemy z najwyższą starannością. Pracujemy szybko ponieważ cenimy czas naszych klientów. Ich satysfakcja to nasza motywacja. 

NASZE USŁUGI

17 LAT DOŚWIADCZENIA

WARTO WIEDZIEĆ

Tłumik samochodowy stanowi jedną z części układu wydechowego, niezbędną do prawidłowego przetwarzania spalin, wydobywających się z silnika, a także do prawidłowego redukowania hałasu.

Wykonane są z blachy (grubości od 2 do 4mm) oraz pokryte są powłoką wykonaną w dużej mierze z aluminium, jej grubość waha się od 2 do 3 milimetrów. Dzięki takiej budowie, może pracować nawet przy temperaturze 600 stopni Celsjusza. Standardowo nie wymagają żadnych zabiegów obsługowych, nie ma też ustalonego okresu wymiany, gdyż ich trwałość i żywotność zależy od eksploatacji samochodu. Usterki są zazwyczaj spowodowane przez zewnętrzne, mechaniczne uszkodzenia, np. kamienie, odbijające się od kół samochodowych, albo korozyjnym przedziurawieniu.

Obecnie produkowanych jest około 2500 ich rodzajów. Ich liczba jest wprost proporcjonalna do liczby konsumentów, których wymagania stale rosną. Ceny kształtują się w granicach 50-500 zł. Oczywiście, wysoka cena nie gwarantuje trwałości sprzętu. Przed zakupem tej, jak i również innych części, należy zwracać baczną uwagę na producenta i opis produkty. Najgorszym, z możliwych rozwiązań, jest zakup tzw, produktu bez nazwy, który zachęca ceną, lecz nie daje nic w zamian. By dokonać właściwego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka czynników i zorientować się w parametrach własnego samochodu. Musimy znać datę produkcji, rodzaj nadwozia oraz to, czy samochód jest zaopatrzony w katalizator. Sprawdziwszy, wszystkie dane techniczne, możemy się udać po zakup sprzętu. Należy jednak pamiętać, aby dokonać przemyślanego zakupu, najlepiej w serwisach autoryzowanych, lub warsztatach. Montaż powinniśmy zostawić fachowcom, jeżeli sami nie posiadamy doświadczenia i nie jesteśmy pewni swoich umiejętności.

Najlepsze tłumiki samochodowe są wypełniane wełną stalową nierdzewną lub wełną typu e-glass. Dzięki temu układy wydechowe mogą posłużyć nam, nawet kilka lat. Wypełnienie dźwiękochłonne jest otoczone ze wszystkich stron przez aluminiowy wkład. Lepsze modele posiadają rurę dolotową, wykonaną ze stali aluminiowej. Niektóre typy są zakończone kielichem mocującym, który ułatwia montaż. Rura umiejscowiona w środku winna być wykonana ze stali aluminiowej i mieć dodatkowe perforacje wykonane na całej jej powierzchni. Cały płaszcz również powinien być wykonany z tego samego materiału. Rury wylotowe mają bardzo zróżnicowane kształty, dopasowane do każdego rodzaju samochodu. Niektóre filmy oferują tzw. „szycie na miarę”, czyli montaż rury, bezpośrednio, dla klientów indywidualnych.

(źródło: http://navyncis.pl/) 

TŁUMIK BEZ TAJEMNIC

Konserwacja podwozi to proces polegający na pokryciu podwozia samochodu środkiem na bazie bitumiczno-kauczukowej, dającym elastyczną, nieznacznie lepką, odporną na uszkodzenia powłoką. Zapobiega powstawaniu korozji, nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się już istniejącej, dodatkowo chroni przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi, wytłumia podwozie, stanowi ochronę przed wodą, a w okresie zimowym przed substancjami takimi, jak sól. 

KONSERWACJA BEZ TAJEMNIC

Każda felga przed przełożeniem opony oraz jej wyważeniem wymaga oczyszczenia, gdyż pozostawione zanieczyszczenie może powodować zmianę parametrów wyważenia w czasie jazdy i konieczność ponownego wyważania.

Dokręcanie każdego koła odbywa się za pomocą klucza dynamometrycznego z zachowaniem momentu dokręcania śrub zalecanego przez producenta danego modelu samochodu.

WYMIANA OPON BEZ TAJEMNIC

PKW- AUTO © 2018

UL. NOWODWORSKA 17 B 

54-433 WROCŁAW

PON. - PT.  09:00 - 17:00

SOB.  09:00 - 13:00

TŁUMIKI Wrocław

KONSERWACJA PODWOZI Wrocław

MECHANIKA Wrocław 

UKŁADY WYDECHOWE Wrocław

WYMIANA OPON Wrocław

MENU

PKW - AUTO

533 57 49 35

501 57 49 35

WARSZTAT SAMOCHODOWY